czwartek, 17 lutego 2011

Jak wstawić grafikę, która będzie miniaturą?

Przykład miniatury, po kliknięciu
której wyświetla się
oryginalny rozmiar
Jak wstawić grafikę, która będzie miniaturą? A po jej kliknięciu wyświetlona będzie grafika w swojej oryginalnej wielkości?

Blogger robi to automatycznie.

Wstawiając grafikę mamy do wyboru określenie jej wielkości. Niestety nie jest możliwe określenie dokładnych wymiarów a jedynie wybranie z opcji: Małe, Średnie, Duże, Bardzo duży, Oryginalny rozmiar.


Jeśli wybierzemy mały czy średni rozmiar, to po zapisaniu naszych działań osiągniemy zamierzony cel - klikana miniatura będzie linkiem do oryginalnej grafiki.

Przykład miniatury, po kliknięciu
której wyświetla się
oryginalny rozmiar
Wstawianie grafiki mamy pokazane na filmowych instrukcjach.

Link do nich przypominam w każdym mailingu.

A jeśli już koniecznie chcemy, by miniaturka miała precyzyjnie określone wymiary to musimy to zrobić ręcznie.

Kod tej większej miniaturki (utworzony automatycznie) jest taki jak niżej:

<table cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="float: right; margin-left: 1em; text-align: right;"><tbody>
<tr><td style="text-align: center;"><a href="http://1.bp.blogspot.com/-NnExBHv3-7s/TG7NoDRq3MI/AAAAAAAAAmk/oTVof5grQ40/s1600/prostytutka.png" imageanchor="1" style="clear: right; cssfloat: right; margin-bottom: 1em; margin-left: auto; margin-right: auto;"><img border="0" height="200" j6="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-NnExBHv3-7s/TG7NoDRq3MI/AAAAAAAAAmk/oTVof5grQ40/s200/prostytutka.png" width="173" /></a></td></tr>
<tr><td class="tr-caption" style="text-align: center;"><span style="font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;">Przykład miniatury, po kliknięciu </span>
<span style="font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;">której wyświetla się</span>
<span style="font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;">oryginalny rozmiar</span></td></tr>
</tbody></table>

Ten kod mówi nam, że jest tu tabelka, gdzie wyświetla się pomniejszona grafika, która jest linkiem do oryginalnej grafiki. Jest też podpis i formatowanie.

Ten kod automatycznie wstawił wysokość grafiki height="200" i jej szerokość width="173". Gdy zmienimy wymiary na height="100" i jej szerokość width="86" to miniaturka będzie dwukrotnie mniejsza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz