piątek, 28 stycznia 2011

Newsletter

Chyba zależy ci na tym, by twoja strona była czytana? To chyba oczywiste.

Dlatego musisz, po prostu musisz, mieć na swojej stronie Newsletter.

Prawdopodobnie jesteś prenumeratorem różnych newsletterów - na przykład Newslettera Natana. Działa to w następujący sposób. Czytelnik napotykając interesującą stronę podaje w specjalnym formularzu swój adres e-mail (czasem jeszcze inne informacje) i wysyła swoje zgłoszenie. Potem często musi je potwierdzić w przysłanym mailu - klikniecie w link. I jest już zapisany.

Wtedy właściciel takiego newslettera może w sposób automatyczny wysłać maila od razu do wszystkich zapianych. W ten sposób może kontaktować się ze swoimi czytelnikami, przypominac o sobie, podsyłać materiały. W ten sposób nie pozwala o sobie zapomnieć.

Taki Newsletter -  listę mailingową musisz mieć na swojej stronie. Proponuję ci na początek to rozwiązanie, z ktorego korzysta ten blog. Możesz założyć sobie bezpłatną listę subskrypcyjną i obsługiwać ją w serwisie http://4free.pl/

Zakładasz konto, konfigurujesz je, generujesz kod i wklejasz go do gadżetu html, który umieszczasz w wyeksponowanym miejscu. Wkrótce przekażę ci instrukcje wideo - jeśli sam sobie nie poradzisz.

Formularz Newslettera to powinno być najbardziej wyeksponowane miejsce a przy formularzu powinieneś umieścić pokusę - prezent, który otrzymają ci, którzy zapiszą się.

Na tej stronie prezentem - pokusą jest dostęp do 45 minut instrukcji wideo zakładania strony w bloggerze.Na stronie głownej Natana można zdobyć e-book o porządku na katechezie.

I nie trzeba się z tego spowiadać. Nie ma tu nic złego. Oferujesz wymianę. Ty mi dajesz adres, a ja ci dam... to i to. Dodatkowo każda lista mailingowa powinna mieć system łatwego wypisania się. W systemie, który ci polecam jest to bardzo proste. I nie martw się, że ktoś się wypisze - przecież chcesz mieć kontakt tylko z tymi, ktorzy cenią twoje pisanie i twój serwis.

A gdy już będziesz miał listę to pisz mailingi, pisz mailingi, pisz mailingi. Nie pozwól o sobie zapomnieć.

Rzuć jeszcze okiem na statystyki mojego gloga http://zpm.natan.pl/. Te "góreczki" to wzrost odwiedzin spowodowany mailingami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz